Jak uzyskać e-Receptę w czasie urlopu?

Choroba nie wybiera i często atakuje również spragnionych odpoczynku urlopowiczów. Jak w takim okresie szybko uzyskać e-Receptę, by wyleczyć nieprzyjemne dolegliwości oraz jak skonsultować się z lekarzem? Na szczęście dzięki telemedycynie jest to łatwe i by to zrobić wystarczy tylko dostęp do Internetu.

 

E-Recepty w praktyce

 

E-Recepty na dobre zadomowiły się w świadomości Polaków, choć dla wielu nowością jest to, że aby je uzyskiwać, wcale nie trzeba osobiście udawać się do lekarza. Zalet takiego stanu rzeczy jest wiele, od oszczędności czasu pacjenta, aż po skrócenie kolejek w gabinetach, dzięki czemu pomoc mogą uzyskać osoby najbardziej potrzebujące.

 

Dzięki e-Receptom pacjenci nie muszą też obawiać się, że zostanie im wydany nieodpowiedni lek, do czego nierzadko dochodziło w przypadku nieczytelnych wersji papierowych.

 

Choroba w czasie urlopu? Skorzystaj z pomocy lekarza online!

 

Pandemia wpłynie na zmniejszenie liczby urlopowiczów, choć wciąż wielu rodaków zdecyduje się wyruszyć w drogę. Niestety zmiana miejsca pobytu na wakacje często skutkuje dolegliwościami, które mogą atakować w związku ze zmianą diety, dużym wysiłkiem fizycznym oraz kontaktem z nieznanymi alergenami.

 

W takich sytuacjach niezbędna jest często konsultacja z lekarzem oraz leczenie przy użyciu preparatów wydawanych na receptę. Na szczęście tę ostatnią można uzyskać w zaledwie kilka minut dzięki możliwościom jakie daje telemedycyna.

 

Pozyskanie e-Recepty w czasie urlopu wakacyjnego

 

Jeśli w związku z wakacyjnymi dolegliwościami potrzebujesz skonsultować się z lekarzem i uzyskać e-Receptę, możesz to zrobić dzięki platformie haloDoctor.pl. Daje ona możliwość skontaktowania się z medykiem właściwie przez całą dobę i przez cały tydzień, również we wakacje i w święta.

 

Co zrobić, aby umówić się na taką konsultację?

Wystarczy tylko:

 

To właśnie w czasie takiej konsultacji, pacjent ma możliwość poproszenia o e-Receptę. Kod na nią zostanie przekazany po zakończeniu e-Wizyty na numer telefonu lub w formie pliku PDF dostarczanego na adres e-mail. Kod ten razem z numerem PESEL pacjenta trzeba następnie podać w aptece.

 

E-Recepta na tabletki antykoncepcyjne w czasie wakacji

 

Aby były skuteczne, tabletki antykoncepcyjne muszą być przyjmowane w sposób regularny, bez pomijania dawek. Niestety zdarza się, że kobiety zapominają zabrać je ze sobą na wakacje. Okazuje się jednak, że dzięki telemedycynie mogą uzyskać e-Receptę na antykoncepcję hormonalną wygodnie i szybko.

 

Jedyne, co może być potrzebne to potwierdzenie, że dany preparat stosowany jest regularnie. Aby to potwierdzić, podczas e-Konsultacji trzeba przesłać lekarzowi choćby zdjęcie wcześniejszej e-Recepty lub zaświadczenie podpisane przez ginekologa.

 

Telemedycyna umożliwia też otrzymanie e-Recepty na tabletkę dzień po i to szybko, dyskretnie oraz wygodne. By to zrobić, również wystarczy wejść na haloDoctor.pl, wybrać lekarza świadczącego taką pomoc i umówić się na konsultację. Całość nie powinna zająć więcej niż 10 minut.

 

Choroby przewlekłe a okres urlopowy

 

Wyjeżdżając na wakacje trzeba pamiętać też o zabraniu ze sobą leków przyjmowanych na choroby przewlekłe. Niestety może zdarzyć się, że w pośpiechu po prostu się o nich zapomni.

 

Na szczęście także i w tej sytuacji z pomocą przychodzi telemedycyna i platforma haloDoctor.pl, dzięki której e-Receptę na regularnie przyjmowane tabletki można uzyskać naprawdę szybko.

 

Pacjenci chorujący przewlekle mają też możliwość pogłębionej konsultacji z lekarzem specjalistą (na haloDoctor.pl takich specjalizacji jest ponad 40). Wszystko to wygodnie, bo online.

 

Konsultacja z lekarzem w czasie wakacji

 

Przy różnego rodzaju „wakacyjnych dolegliwościach” e-Recepta może nie być wystarczająca. Pacjenci mogą jednak skontaktować się online z lekarzem, by omówić problem zdrowotny. W czasie urlopu bardzo często są to dolegliwości takie jak:

 

 

Szczęśliwie nie trzeba rezygnować z wakacji, by przy ich wystąpieniu uzyskać pomoc lekarza. Wystarczy zapisać się na e-Wizytę i wygodnie omówić problem z medykiem.

 

Co istotne dla rodziców, dzięki e-Wizycie można skonsultować też dolegliwości u dzieci, gdyż na haloDoctor.pl pomoc oferują również neonatolodzy i pediatrzy.

 

Telemedycyna sprawiła, że urlopowicze nie muszą rezygnować z wakacji, jeśli pilnie potrzebują e-Recepty lub konsultacji lekarskiej. Mogą bowiem zrobić to online, szybko i w dogodnej dla siebie porze.