Jak skorzystać z teleporady u lekarza online. L4. eRecepta

Telemedycyna

W okresie panującej pandemii koronawirusa niejednokrotnie nachodzi nas myśl, czy dolegliwości, które odczuwamy nie powinny być skonsultowane z lekarzem i czy nie powinniśmy poddać się testom na koronawirusa. Trudno jednocześnie podjąć decyzję, czy możemy wyjść do sklepu, bo może męczący kaszel i pojawiająca się gorączka to objawy koronawirusa, a może po prostu zwykła infekcja, czy grypa. W takich przypadkach pomocna może okazać się wizyta z lekarzem online. Nie musimy narażać innych, ale też siebie, bo przecież nie wiemy jak interpretować swój stan, a aktualnie każde wyjście poza dom jest dla nas niebezpieczeństwem.

 

Dlaczego eWizyta w haloDoctor.pl?

 

 

Jak wygląda eWizyta?

 

eWizyta to nic innego, jak indywidualna konsultacja z lekarzem, podobnie jak w przypadku wizyt w przychodni, realizowana za pośrednictwem internetu. Konsultacje lekarskie online można odbyć za pośrednictwem kilku kanałów: wideo rozmowy, rozmowy telefonicznej, czy też czatu. Każda z tych form konsultacji jest możliwa do realizacji w sieci przechodni telemedycznych haloDoctor.pl. Podczas eWizyty, lekarz online ma możliwość przeprowadzenia wywiadu z pacjentem, interpretacji wyników badań, które pacjent może przesłać za pośrednictwem platformy. Ponadto, w razie wystąpienia konieczności podjęcia leczenia farmakologicznego, lekarz może za pośrednictwem platformy wystawić eReceptę, a nawet eZwolnienie (L-4). Warto podkreślić, że każda wizyta z lekarzem online podlega takim samym zasadom, co wizyta tradycyjna. W związku z tym, pacjentowi przysługują takie same prawa. Lekarz musi podejść do sprawy rzetelnie, odpowiada za swoje decyzje oraz ma obowiązek zachować tajemnicę lekarską. Wizyta lekarska online to duży komfort w zakresie prywatności. Umawiając się do lekarza, nie spotykamy się z rejestratorką, znajomymi w poradni, jesteśmy zupełnie niezauważeni przez otoczenie. Teleporady zapewniają maksimum prywatności.

 

Lekarz online w okresie panowania koronawirusa

 

W czasie pandemii koronawirusa nawołuje się do załatwiania wszelkich spraw przez internet, o ile jest to możliwe. Konsultacje z lekarzami są już możliwe w formie elektronicznej, warto więc zastosować się do zaleceń NFZ oraz Rzecznika Praw Pacjenta. Konsultacje online w tym trudnym okresie to przede wszystkim dbanie o własne bezpieczeństwo i innych. Im większą zachowamy izolację, tym epidemia wirusa szybciej się wyciszy. Co zyskamy korzystając z eWizyty ze specjalistą?

 

 

O czym pamiętać?

 

  1. Przed teleporadą przygotuj swoje dokumenty tożsamości. Lekarz zapyta o Twój numer PESEL, który jest niezbędny do realizacji świadczenia. Jeśli pacjentem jest Twoje dziecko, pamiętaj o przygotowaniu jego dokumentu tożsamości – najczęściej karty NFZ.
  2. Lekarz powinien wiedzieć, że występują problemy techniczne na łączu. To bardzo istotne, aby nie pominąć istotnych kwestii, o których mówi lekarz.
  3. Bądź prawdomówny. Lekarz podejmie decyzję o postępowaniu na podstawie wywiadu z Tobą i wyników badań.
  4. Wszelkie dokumenty otrzymasz drogą mailową, w tym eRecepty, czy eZwolnienie. Dokumenty te będą dostępne w systemie oraz w Twojej skrzynce pocztowej.

 

Korzyści teleporad z lekarzem online

 

Teleporady to duży krok w przyszłość. To narzędzie, które pozwala nam zadbać o swoje zdrowie i nie narażać się na kolejne infekcje, w tym tak poważne, jak koronawirus. To także duża oszczędność czasu, którego czasem nie ma w przypadku nagłych zachorowań. haloDoctor.pl to sieć poradni telemedycznych, na której znaleźć można specjalistów prawie wszystkich dziedzin medycyny w jednym miejscu. Wolne terminy nie są odległe jak w poradniach stacjonarnych, zaś koszty znacznie niższe od poradni prywatnych. Teleporada z lekarzem to tylko nowa wersja konsultacji lekarskiej. Pacjent online ma więc wszystkie prawa pacjenta, przede wszystkim:

 

 

Porady lekarskie online to nie tylko rozwiązanie na czas epidemii koronawirusa. To rozwiązanie o charakterze systemowym, co oznacza, że możliwości te będą dostępne przez cały czas. To kolejny krok w rozwój telemedycyny. Krok, który wpłynie na nasze bezpieczeństwo, oszczędność czasu i zwiększenie dostępu do specjalistów.

 

Sprawdź, jak uzyskać pomoc od lekarza online!

 


 

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czy skorzystanie z teleporady jest łatwe?

Tak. Proces wyboru lekarza online, terminu oraz godziny konsultacji i opłata za e-Wizytę jest niezwykle proste. Intuicyjna strona przeprowadzi przez ten proces każdą osobę, nawet tę najbardziej oporną przed internetem. 

Czy za e-Receptę podczas konsultacji trzeba dopłacać?

Nie. Jeśli stan zdrowia pacjenta wymaga leczenia wprowadzenia farmakologicznego, to lekarz online w ramach konsultacji wystawi e-Receptę na odpowiednie leki.

Czy teleporada jest tylko przez telefon?

Nie zawsze. Wiele zależy od wyboru platformy medycznej. Platforma haloDoctor umożliwia pacjentowi kilka opcji: klasyczną rozmowę telefoniczną, wideo rozmowę oraz czat pisany na stronie. Dzięki temu pacjent może wybrać najwygodniejszą dla siebie formę konsultacji online. 

Zobacz także

Lekarz rodzinny online. Ułatwione konsultacje z lekarzem pierwszego kontaktu Telemedycyna w obliczu epidemii koronawirusa – raport dotyczący opinii Polaków | Lekarze online Gdzie do lekarza na wakacjach? Jak rozpoznać grypę dzięki teleporadzie? Jak uzyskać e-Receptę w czasie urlopu? Analiza wyników badań obrazowych przez Internet Wpływ COVID-19 na korzystanie z telemedycyny