e-Konsultacja z e-Receptą

Potrzebujesz szybkiej e-Recepty? Umów się na e-Wizytę u naszych lekarzy online i uzyskaj e-Receptę bez wychodzenia z domu.

{{content}}
{{content}}
{{closest}} {{when}}
{{hour}}

e-Recepta

 

Co to jest e-Recepta?

e-Recepta to jedyna obowiązująca od stycznia 2020 roku forma recepty. Obecnie tylko elektroniczna wersja tego dokumentu uprawnia do zakupu leków (poza wyjątkowymi sytuacjami, np. awarią systemu). Nieocenioną zaletą e-Recepty jest możliwość jej wystawienia bez konieczności fatygowania się do przychodni, co jest szczególnie pożądane w okresach wzmożonej aktywności wirusów. Taką możliwość, np. dla osób przewlekle chorych, które wymagają kontuacji leczenia, dają konsultacje lekarskie online z usługą e-Recepty.

 

e-Konsultacja z e-Receptą

Korzystając z teleporady wybranego lekarza specjalisty możesz otrzymać e-Receptę bez wychodzenia z domu. Podczas e-Konsultacji omówisz z lekarzem zażywane przez Ciebie leki, ich dawkowanie oraz wpływ na organizm (np. możliwe skutki uboczne). Po rozmowie z lekarzem online możesz uzyskać przedłużenie recepty lub otrzymać nową receptę na leki, które przyjmujesz na stałe.


Taka e-Konsultacja jest przeprowadzona w oparciu o dostarczoną przez Ciebie Dokumentację Medyczną – opis schorzenia, wyniki badań, objawy.

 

W jaki sposób otrzymam e-Receptę?

 

  1. Wybierz lekarza i umów z nim e-Konsultację z e-Receptą w haloDoctor.
  2. W trakcie rozmowy omów z lekarzem zażywane przez Ciebie leki, a także schorzenia i wyniki badań.
  3. Po zakończeniu e-Konsultacji lekarz wystawi e-Receptę, którą otrzymasz:
    • SMS-em – wystarczy, że podasz w aptece otrzymanyny 4-cyfrowy kod razem z nr PESEL,
    • mailem – załączony w nim plik PDF możesz przekazać farmaceucie do zeskanowania,
    • na Indywidualne Konto Pacjenta – jeśli takie posiadasz (chociaż nie jest ono konieczne do otrzymania e-Recepty).

 

 

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czy na każdej konsultacji można otrzymać e-Receptę?

Możliwość wystawienia e-Recepty przez lekarza online jest przy każdej konsultacji. Ale to, czy pacjent ją otrzyma jest zależne od jego stanu zdrowia i lekarza prowadzącego konsultację online.

Czy za wystawienie e-Recepty trzeba dopłacać do konsultacji?

Wybierając opcję „Konsultacja lekarska z e-Receptą” i opłacając ją, pacjent w trakcie konsultacji nie musi dodatkowo dopłacać w sytuacji, gdy lekarz online zdecyduje się wystawić e-Receptę na leki. 

Czy e-Recepta, która została wystawiona online może być również refundowana przez NFZ?

Oczywiście. E-Recepta wystawiona podczas konsultacji online ma takie same możliwości jak recepta wystawiona podczas konsultacji w gabinecie. Dlatego pacjenci jak najbardziej mogą korzystać z refundacji na leki im przysługujące.