e-Konsultacja z e-Zwolnieniem

Potrzebujesz zwolnienia lekarskiego? Umów się na e-Wizytę u naszych lekarzy online i uzyskaj L4 bez wychodzenia z domu.

{{content}}
{{content}}
{{closest}} {{when}}
{{hour}}

L4

Porady lekarskie z L4 online –  zobacz jak!

 

  1. Sprawdź lekarzy udzielających konsultacji online wraz z e-Zwolnieniem.
  2. Wybierz termin i zapłać za swoją eWizytę.
  3. Rozpocznij rozmowę z lekarzem online klikając w link otrzymany mailem.
  4. Jeśli w trakcie konsultacji zajdzie taka potrzeba udostępnij lekarzowi swoje wyniki badań lub inne dokumenty, o które prosi (możesz je udostepnić przez okienko czatu).
  5. Omów swój stan zdrowia z lekarzem – jeżeli będzie to uzasadnione wystawi on dla Ciebie e-Zwolnienie.
  6. Lekarz poprosi Cię o Twój numer PESEL – reszta danych zostanie pobrana przez system do formularza eZLA (czyli elektronicznej wersji L4).
  7. Po podpisaniu przez lekarza Twoje zwolnienie lekarskie zostanie automatycznie przesłane do pracodawcy i ZUSu.

 

Aby lekarz mógł wystawić Ci L4 online nie musisz posiadać Internetowego Konta Pacjenta (IKP), natomiast jeżeli już je posiadasz, to w każdej chwili możesz sprawdzić, np. czas trwania zwolnienia lekarskiego czy też historię otrzymanych zwolnień lekarskich.

 

 

Pamiętaj! To lekarz każdorazowo po zapoznaniu się z Twoim stanem zdrowia podejmuje decyzję o wystawieniu L4 – tylko jeśli jest ono zasadne.

 

 

Kto wystawia zwolnienie lekarskie przez Internet?

Elektroniczne zwolnienie lekarskie (potocznie nazywane L4) to usługa, którą może świadczyć każdy specjalista. Wystawienie elektronicznego zwolnienia odbywa się po uprzedniej konsultacji Twojego stanu zdrowia, w trakcie eWizyty.

 

Zalety zwolnienia lekarskiego online w haloDoctor:

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czy zwolnienie lekarskie wystawione podczas konsultacji online, należy zanieść osobiście do pracodawcy?

Nie. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami, aktualnie obowiązuje e-ZLA, czyli elektroniczne zwolnienie lekarskie. Dzięki temu pacjent nie ma obowiązku dostarczania papierowego zwolnienia, ponieważ lekarz w trakcie konsultacji online zatwierdza dokument elektroniczny, który ląduje na profilu PUE pracodawcy. Pracownik powinien jedynie poinformować pracodawcę, że otrzymał L4 od lekarza.

Czy zawsze otrzyma się L4 podczas konsultacji online?

L4, czyli zwolnienie lekarskie jest dokumentem poświadczającym chorobę. Dlatego w przypadku, gdy pacjent nie ma objawów, które zmuszałyby go do zwolnienia z powodu choroby, lekarz takiego dokumentu nie wystawi.

Czy zwolnienie wystawione online może skontrolować ZUS?

Oczywiście. Zakład Ubezpieczeń Społecznych może skontrolować każde zwolnienie lekarskie, czyli to wystawione w gabinecie, i to które wystawił lekarz online. Przebywając na zwolnieniu wystawionym przez lekarza, należy bezwzględnie zastosowywać się do obowiązków ze zwolnieniem związanych.