Wizyta u kardiologa – kilka faktów | Konsultacje online z kardiologiem

Telemedycyna

Wizyta u kardiologa to element wpisany na stałe w kalendarz pacjentów kardiologicznych. Bardzo często pacjenci są pod opieką poradni istotnie oddalonych od ich miejsca zamieszkania, dlatego dla wielu z nich konsultacja kardiologiczna to scenariusz zajęć na cały dzień. Kolejki w poradniach kardiologicznych, w szczególności dziecięcych, porównywalne są do tych, które panują w poradniach pediatrycznych w okresie wzmożonej zachorowalności na infekcje. Warto podkreślić, że w poradni kardiologicznej powinno się pojawiać wyłącznie wtedy, kiedy nie przechodzi się żadnej infekcji, czyli jest się zdrowym. Co więc, kiedy coroczna wizyta u kardiologa wypada na okres wrzesień – marzec i trudno wtedy o brak infekcji? Wizyty zostają przełożone, a nasz stan zdrowia nie jest monitorowany. Warto więc rozważyć konsultację online z kardiologiem.

 

e-Konsultacja - co można dzięki temu uzyskać?

 

Warto podkreślić, że w poradni kardiologicznej powinno się pojawiać wyłącznie wtedy, kiedy nie przechodzi się żadnej infekcji, czyli jest się zdrowym. Co więc, kiedy coroczna wizyta u kardiologa wypada na okres wrzesień – marzec i trudno wtedy o brak infekcji? Wizyty zostają przełożone, a nasz stan zdrowia nie jest monitorowany. Warto więc rozważyć konsultację online z kardiologiem. Co możesz dzięki temu uzyskać?

Jak umówić się na konsultację lekarską online z lekarzem kardiologiem?

 

Nic prostszego! haloDoctor to intuicyjna platforma, która może istotnie ułatwić kontakt z kardiologiem w trudnych okresach. Wystarczy kilka kroków, aby skontaktować się ze specjalistą:

1. Wybrać właściwego specjalistę. Aktualnie w systemie dostępni są specjaliści w około 40 specjalizacjach, dzięki czemu prawie każdy jest w stanie znaleźć odpowiedź na swoje pytania.
2. Ustalić termin telewizyty. System przedstawia, kiedy poszczególni specjaliści są dostępni, przez co każdy może wybrać wizytę w dogodnym dla niego terminie.
3. Opłacić e-Wizytę. To prosty krok realizowany za pośrednictwem elektronicznych płatności. Po zakończeniu transakcji na podany adres mailowy zostaje przesłane potwierdzenie e-Wizyty.
4. Zgłosić się w wybranym terminie i odbyć wizytę. We wskazanym wcześniej terminie należy kliknąć w link przesłany mailowo. Przekieruje on bezpośrednio do telekonsultacji. Za pośrednictwem tej platformy istnieje możliwość przedstawienia lekarzowi wyników badań, historii choroby czy listy stosowanych leków.
5. Odebrać e-Receptę. W przypadku konieczności wystawienia nowej recepty lub przedłużenia dotychczasowej, lekarz ma możliwość przesłania jej na adres mailowy pacjenta oraz w formie wiadomości SMS. Aby otrzymać e-Receptę w systemie haloDoctor, nie ma konieczności posiadania Internetowego Konta Pacjenta.

Dlaczego teleporady są dobrą alternatywą wizyt bezpośrednich?

 

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Co mogę skonsultować z kariologiem podczas konsultacji online?

Lekarz online, który specjalizuje się w kardiologii podczas konsultacji online może omówić z pacjentem wyniki badań, dotychczasowy proces leczenia, przepisać nowe leki lub skonsultować nowo powstałe dolegliwości. 

Jak długo trzeba czekać na wizytę u kariologa?

Lekarze online, którzy są dostępni na platformie dyżurują o różnych porach, dzięki temu lekarz kardiolog może być przygotowany do konsultacji online już w kilka minut po rezerwacji i opłaceniu terminu e-Wizyty. 

Czy podczas konsultacji online dostanę e-Receptę na nowe leki?

Konsultacja online odzwierciedla wizytę w gabinecie, więc jeśli lekarz kardiolog stwierdzi, że należy zmienić proces leczenia i przepisać nowe leki, to zostanie to zrobione i pacjent otrzyma nową e-Receptę.

Zobacz także

Kiedy i jak obniżać wysoki puls? Jakie są objawy zakrzepicy przewodu pokarmowego? Ból w klatce piersiowej - co może oznaczać?